Logo Gabinet Stomatologiczny - lekarz stomatolog Edyta Mikulska-Okuniewska

Gabinet Stomatologiczny

lekarz stomatolog Edyta Mikulska-Okuniewska
Słupsk, ul. Batalionów Chłopskich 23

Rejestracja telefoniczna

601 563 127

Godziny przyjęć

pn, wt, cz: 9.00 - 20.00
śr: 9.00 - 18.00
pt: 9.00 - 15.00

soboty i inne godziny
po wcześniejszym umówieniu

sprawdź aktualne promocjePromocje zobacz, jak do nas dojechaćJak dojechać

Leczenie protetyczne

Leczenie protetyczne

 

PROTEZY ELASTYCZNE MULTIPRESS!!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania protez zębowych elastycznych z innowacyjnego materiału Multipress, występującego również pod nazwą Acron, Dentiflex, Vitaplex, Biocetal. Jest materiałem krystalicznie oraz strukturalnie czystym. Oznacza to, że nie zawiera żadnych innych domieszek popularnych akryli, nylonu czy acetali. Jest lekko różowy, półprzezroczysty, w ustach stapia się kolorystycznie oraz estetycznie z podłożem oraz szyjkami zębów. Jednolita, gęsta struktura materiału zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, rozwojowi bakterii i grzybów.

Jest to całkowicie nowy, uniwersalny materiał na płyty protez. Połączył ze sobą zalety akrylu takie jak sztywność, estetyka z wytrzymałością poliamidów. Protezy elastyczne są praktycznie niezniszczalne podczas eksploatacji przez pacjenta.
Hybrydowa struktura umożliwiła połączenie antagonizmów: sztywności i sprężystości w jedno. Spełnia wymogi biofunkcjonalności, jednocześnie wysoki moduł sprężystości uniemożliwia złamanie protezy podczas normalnego użytkowania, a nawet upadku.

 

Leczenie protetyczne

 

 

Leczenie protetyczne

 

ZALETY PROTEZ ELASTYCZNYCH:

 • Protezy elastycznebrak widocznych klamer
 • bardzo wysoka estetyka protezy
 • ekstremalna wytrzymałość mechaniczna
 • brak resztkowego monomeru
 • brak substancji uczulających
 • nie podrażnia śluzówki
 • nie wywołuje reakcji alergicznych
 • klamry nie niszczą szkliwa i przyzębia
 • piękny połysk
 • niska waga protezy
 • wyjątkowa funkcjonalność i komfort
 • pełna biokompatybilność – nie wywołuje reakcji alergicznych czy stanów zapalnych
 • jest on bezsmakowy i bezzapachowy

Leczenie protetyczne

Ceny naszych protez zębowych elastycznych są bardzo przystępne, a to dzięki temu, iż wytwarzamy je we własnej pracowni dentystycznej. Takie połączenie własnego gabinetu stomatologicznego z pracownią daje współmierne korzyści dla pacjenta.
 

Leczenie protetyczne

Protezy akrylowe częściowe i całkowite

Wskazaniem do wykonywania tego typu protez jest całkowite bezzębie lub liczne braki zębowe.

Protezy elastyczne

Proteza acetalowa ACETALOWE - stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu - są bardziej elastyczne, klamry w kolorze zębów, idealne dla osób uczulonych na metal.

Proteza nylonowa NYLONOWE - są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych protez akrylowych - wykonane z elastycznego tworzywa, które zapewnia komfort noszenia, nie mają klamer metalowych, mają mniejszy zasięg.

Proteza szkieletowa PROTEZY SZKIELETOWE - wykonane z metalu, mają dużo mniejszy zasięg niż protezy akrylowe co znacznie ułatwia adaptacje pacjentów do tego typu protez. Dzięki specjalnym klamrom nie uciskają dziąseł, nie wpływają destrukcyjnie na przyzębie.

Proteza bezklamrowa na zatrzaskach PROTEZY BEZKLAMROWE NA ZATRZASKACH - najbardziej precyzyjne uzupełnienia protetyczne ruchome. Posiadają zalety protez szkieletowych - ale nie mają widocznych metalowych klamer - co szczególnie jest ważne w odcinku przednim. Mocowane są na zatrzaskach, a te umieszczone na koronach porcelanowych zacementowanych na zębach filarowych pacjenta.

KORONY MOSTY PORCELANOWE I KORONY PEŁNOCERAMICZNE - pozwalają na kosmetyczną odbudowę brakującego zęba /zębów (alternatywa dla implantów), odbudowując ich kształt i funkcję. Cementowane na stałe na zębie/zębach własnych pacjenta. Składają się z metalowej czapeczki, na której napalana jest porcelana.

Korona pełnoceramiczna KORONY PEŁNOCERAMICZNE - wykonane są w całości z porcelany (nie posiadają więc metalowej czapeczki), co zapewnia możliwie największy efekt kosmetyczny - uzyskanie głębi i przezierności - idealnie naśladując własny ząb pacjenta.

Podparcia szklane zx27 PODPARCIA SZKLANE ZX 27 - umożliwiają wykonanie mostu porcelanowego w warunkach, kiedy jest brak odpowieniej ilości zębów filarowych - alternatywa dla impalntów i protez. Zbudowane są ze specjalnego materiału dostosowanego kształtem do części bezzębnego wyrostka, zastępując brakujący ząb.

Wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE Z WŁÓKNA SZKLANEGO - uzyskujemy trwałe połączenie między materiałem, który odbudowuje koronę zniszczonego zęba, a pozostałymi tkankami zęba. Znakomita retencja i elastyczność zbliżona do tkanek zęba pozwala na oszczędne preparowanie zęba.

Wklady koronowe/endokorony

endokoronyWkłady koronowe to samodzielne uzupełnienia, które zastępują tradycyjne wypełnienia, czyli „plomby”. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i właśnie dlatego polecane są głównie do zębów bocznych przy dużych ubytkach tkanki zęba zwłaszcza w zębach martwych po leczeniu kanałowym. Wzmacniają strukturę zęba Obecnie wkłady koronowe wykonuje się najczęściej z porcelany lub kompozytu w pracowni protetycznej na podstawie pobranego u pacjenta wycisku. Wkłady stosuje się w celu odbudowania miejsc stycznych z zębem sąsiednim oraz jeśli korona zęba jest znacznie zniszczona.

ŁUK   TWARZOWY

Łuk twarzowy UTS 3DŁuk twarzowy UTS 3D - system do rejestracji pozycji szczęki z uwzględnieniem pomiarów czaszkowo-stawowych. Umożliwia prawidłowe ustawienie modeli w artykulatorze.

Do skomplikowanego leczenia protetycznego, którego celem jest odtworzenie ciagłąści łuków zębowych i przywrócenie prawidłowej czynności narządu żucia, używamy łuku twarzowego-pozwala to na odpowiednie postępowanie diagnostyczno-lecznicze.

Każdy rodzaj uzupełnienia protetycznego powinien odpowiadać indywidualnym warunkom w jamie ustnej pacjenta – dlatego tak istotne jest uzyskanie takich informacji i przeniesienie jej za pomocą łuku twarzowego do laboratorium.

© 2016 Gabinet Stomatologiczny lek. stom. Edyta Mikulska-Okuniewska - Słupsk
wykonanie: strony internetowe CMS: WEBPC-GROUP