Logo Gabinet Stomatologiczny - lekarz stomatolog Edyta Mikulska-Okuniewska

Gabinet Stomatologiczny

lekarz stomatolog Edyta Mikulska-Okuniewska
Słupsk, ul. Batalionów Chłopskich 23

Rejestracja telefoniczna

601 563 127

Godziny przyjęć

poniedziałek: 10.00 - 20.00

wtorek: 8.00 - 20.00

środa: 8.00 - 15.00

czwartek: 9.00 - 20.00

pt, sb, nd: nieczynne

sprawdź aktualne promocjePromocje zobacz, jak do nas dojechaćJak dojechać

Leczenie protetyczne, CAD/CAM - korony i mosty na cyrkonie

CAD/CAM - KORONY I MOSTY NA CYRKONIE

Cyrkon jest najstarszym i najczęściej występującym w skorupie ziemskiej minerałem, który udało się wykorzystać w dziedzinie stomatologii. Spośród dostępnych dziś materiałów ceramicznych cyrkon posiada znakomite właściwości biologiczne i jest bez wątpienia najlepszym materiałem na uzupełnienia protetyczne.

Jego zalety:

 • Wysoka przezierność
 • Możliwość indywidualnego doboru koloru
 • Brak ciemnych krawędzi jak w przypadku koron porcelanowych na podbudowie metalowej
 • Całkowity brak metalu
 • Bardzo dobre właściwości biologiczne
 • Najwyższa czystość materiału
 • Najwyższa jakość
 • Długowieczność
 • Wysoka wytrzymałość na nacisk

Korony cyrkonowe przepuszczają światło i podobnie do naturalnych zębów je odbijają. Doskonale więc zastępują braki uzębienia. Ich jakość zmniejsza ryzyko pojawienia się próchnicy pod koroną. Uważane są obecnie za najnowocześniejsze.

Wycina się je komputerowo z cyrkonowego bloczka-system CAD/CAM, co zapewnia ich niebywałą wytrzymałość i precyzyjne przyleganie. Polega on na informatycznym zaprojektowaniu pracy protetycznej w komputerze, a następnie wycięciu jej przez maszynę frezującą z bardzo dużą dokładnością. Dzięki CAD/CAM jesteśmy w stanie zrobić uzupełnienie protetyczne- korony i mosty, od 1 do kilku dni roboczych.

Są to korony przeznaczone do zastosowania zarówno w odcinku przednim, jak i bocznym. Sprawdzają się w przypadku zębów przebarwionych, zniszczonych, nadmiernie obciążonych zgryzowo. Na nich technik artystycznie napala porcelanę, w związku z czym, praca może stanowić podbudowę do koron porcelanowych lub tak jak cyrkon pełnoanatomiczny być od razu odbudową.

Korony cyrkonowe zadowolą nawet najbardziej wymagających pacjentów, ceniących nad wyraz piękno i zdrowie swoich zębów.

KORONY MOSTY PORCELANOWE I KORONY PEŁNOCERAMICZNE

Pozwalają na kosmetyczną odbudowę brakującego zęba /zębów (alternatywa dla implantów), odbudowując ich kształt i funkcję. Cementowane na stałe na zębie/zębach własnych pacjenta. Składają się z metalowej czapeczki, na której napalana jest porcelana.

Korona pełnoceramiczna KORONY PEŁNOCERAMICZNE

Wykonane są w całości z porcelany (nie posiadają więc metalowej czapeczki), co zapewnia możliwie największy efekt kosmetyczny - uzyskanie głębi i przezierności - idealnie naśladując własny ząb pacjenta.

LICÓWKI PORCELANOWE I KOMPOZYTOWE

Licówki porcelanowe są to stałe uzupełnienia protetyczne stosowane do przykrycia zewnętrznych nieestetycznych powierzchni zębów górnych i dolnych. Licówki wykonane są w całości z porcelany - bez podbudowy metalowej, dlatego pozwalają uzyskać znakomity efekt estetyczny. Dużą zaletą licówek jest to, że wymagają dużo mniejszego oszlifowania zębów niż pod korony protetyczne - pozwalają oszczędzić zdrowe tkanki zęba. Grubość licówek porcelanowych w zależności od potrzeby to zaledwie 0,5-1,0 mm./dlatego często stosujemy wybielenie zębów przed założeniem licówek.

Przeciwwskazaniem do stosowania licówek jest nawykowe zgrzytanie zębami, niektóre wady zgryzu oraz zła higiena jamy ustnej. Licówek nie wykonuje się też na zębach martwych, po leczeniu kanałowym, na zębach z dużymi wypełnieniami. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne.

Efekt przed i po zastosowaniu licówki porcelanowej

Licówki porcelanowe pozwalają na:

 • zmianę koloru zębów, poprzez pokrycie przebarwień, plam lub poprzez rozjaśnienie zębów
 • korektę estetyczną kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie
 • estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba
 • korektę położenia zęba w łuku, w przypadku niewielkich nieprawidłowości w postaci wychylenia lub rotacji zęba - możliwość uniknięcia leczenia ortodontycznego
 • estetyczne zamknięcie szpar między zębami

PROTEZY ELASTYCZNE

Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania protez zębowych elastycznych z innowacyjnego materiału Multipress, występującego również pod nazwą Acron, Dentiflex, Vitaplex, Biocetal. Jest materiałem krystalicznie oraz strukturalnie czystym. Oznacza to, że nie zawiera żadnych innych domieszek popularnych akryli, nylonu czy acetali.

ZALETY PROTEZ ELASTYCZNYCH:

 • Protezy elastycznebrak widocznych klamer
 • bardzo wysoka estetyka protezy
 • ekstremalna wytrzymałość mechaniczna
 • brak resztkowego monomeru
 • brak substancji uczulających
 • nie podrażnia śluzówki
 • nie wywołuje reakcji alergicznych
 • klamry nie niszczą szkliwa i przyzębia
 • piękny połysk
 • niska waga protezy
 • wyjątkowa funkcjonalność i komfort
 • pełna biokompatybilność – nie wywołuje reakcji alergicznych czy stanów zapalnych
 • jest on bezsmakowy i bezzapachowy

Leczenie protetyczne

Ceny naszych protez zębowych elastycznych są bardzo przystępne, a to dzięki temu, iż wytwarzamy je we własnej pracowni dentystycznej. Takie połączenie własnego gabinetu stomatologicznego z pracownią daje współmierne korzyści dla pacjenta.
 

Leczenie protetyczne

Protezy akrylowe

Wskazaniem do wykonywania tego typu protez jest całkowite bezzębie lub liczne braki zębowe.

Proteza acetalowaProtezy acetolowe

Stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu - są bardziej elastyczne, klamry w kolorze zębów, idealne dla osób uczulonych na metal.

Proteza szkieletowa PROTEZY SZKIELETOWE

Wykonane z metalu, mają dużo mniejszy zasięg niż protezy akrylowe co znacznie ułatwia adaptacje pacjentów do tego typu protez. Dzięki specjalnym klamrom nie uciskają dziąseł, nie wpływają destrukcyjnie na przyzębie.

Proteza bezklamrowa na zatrzaskach PROTEZY BEZKLAMROWE NA ZATRZASKACH 

Najbardziej precyzyjne uzupełnienia protetyczne ruchome. Posiadają zalety protez szkieletowych - ale nie mają widocznych metalowych klamer - co szczególnie jest ważne w odcinku przednim. Mocowane są na zatrzaskach, a te umieszczone na koronach porcelanowych zacementowanych na zębach filarowych pacjenta.

Porcelanowe i kompozytowe wkłady koronowe (endokorony)

Ubytki w zębach trzonowych bywają bardzo kłopotliwe do wypełnienia. Czasami utrata znacznej powierzchni żującej zęba sprawia, iż powszechnie stosowane wypełnienia kompozytowe stają się niewystarczające do uzupełnienia ubytku. Wkłady koronowe to samodzielne uzupełnienia, które zastępują tradycyjne wypełnienia, czyli „plomby”. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i właśnie dlatego polecane są głównie do zębów bocznych przy dużych ubytkach tkanki zęba zwłaszcza w zębach martwych po leczeniu kanałowym. Wzmacniają strukturę zęba. Obecnie wkłady koronowe wykonuje się najczęściej z porcelany lub kompozytu w pracowni protetycznej na podstawie pobranego u pacjenta wycisku. Wkłady stosuje się w celu odbudowania miejsc stycznych z zębem sąsiednim oraz jeśli korona zęba jest znacznie zniszczona.

Wkłady inlay nie powinny być stosowane, jeśli udanej osoby występuje bardzo duża skłonność do próchnicy lub ząb był leczony kanałowo. W takich przypadkach najlepiej jest zastosować wkład koronowo – korzeniowy lub założyć koronę.

Porcelanowe wkłady koronowe

Wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE Z WŁÓKNA SZKLANEGO

Uzyskujemy trwałe połączenie między materiałem, który odbudowuje koronę zniszczonego zęba, a pozostałymi tkankami zęba. Znakomita retencja i elastyczność zbliżona do tkanek zęba pozwala na oszczędne preparowanie zęba.

 

© 2016 Gabinet Stomatologiczny lek. stom. Edyta Mikulska-Okuniewska - Słupsk
wykonanie: strony internetowe CMS: WEBPC-GROUP