Logo Gabinet Stomatologiczny - lekarz stomatolog Edyta Mikulska-Okuniewska

Gabinet Stomatologiczny

lekarz stomatolog Edyta Mikulska-Okuniewska
Słupsk, ul. Batalionów Chłopskich 23

Rejestracja telefoniczna

601 563 127

Godziny przyjęć

poniedziałek: 10.00 - 20.00

wtorek: 8.00 - 20.00

środa: 8.00 - 15.00

czwartek: 9.00 - 20.00

pt, sb, nd: nieczynne

sprawdź aktualne promocjePromocje zobacz, jak do nas dojechaćJak dojechać

Wybielanie zębów

Akcelerator Beyond® Polus Advanced

Innowacja oraz precyzja w profesjonalnym wybielaniu zębów. Akcelerator Beyond® Polus Advanced to połączenie innowacyjności, bezpieczeństwa oraz maksymalnych efektów w profesjonalnym wybielaniu zębów.

Wielofunkcyjny system:
Polus jako jedyny dostępny na rynku akcelerator hybrydowy łączy dwa systemy naświetlania (halogen – bardzo wysoka intensywność światła oraz LED – rozszerzenie długości fali) w jeden. Unikalna technologia światła LightBridgeTM, dzięki której wrażliwość w trakcie i po zabiegu zredukowana jest nawet o 80%, a efekt wybielania jest średnio o 30% lepszy w porównaniu ze standardowym Akceleratorem Beyond® Zaawansowana technologia filtracji całkowicie eliminuje promieniowanie UV, podczerwone oraz szkodliwe ciepło, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu Zimne, niebieskie światło emitowane przez akcelerator Polus niszczy 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia.
Wbudowana lampa polimeryzacyjna LED, ze zmiennymi trybami pracy pozwala na: wybielanie pojedynczych zębów, polimeryzację kompozytów oraz utwardzanie płynnej bariery ochronnej.

Akcelerator Polus posiada możliwość wyboru intensywności światła przy opcji wybielania obydwu łuków zębowych: łagodna, normalna lub intensywna dla perfekcyjnego efektu wybielania dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz stanu uzębienia pacjenta.

Beyond® Polus został wybrany przez The Dental Advisor jako najlepszy system do wybielania zębów na rok 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017! Fakt ten potwierdza, że Beyond® Polus Advanced nie ma sobie równych!
 

Polecamy państwu artykuł, w którym zawarty jest wywiad ze mną na temat wybielania zębów w Kurierze Słupskim:

- Piękny biały uśmiech to wielki skarb. Czasem, mimo że dbamy o zęby - codziennie minimum dwa razy je myjemy, używamy dobrej pasty, płynów do jamy ustnej nie mamy efektów. W jaki sposób stomatolog może przywrócić lub nadać biel naszym zębom?

- Uzębienie jest drugim miejscem na twarzy, po oczach, na którym skupia się wzrok naszego rozmówcy. Mając ładne zęby uśmiechamy się częściej, a biel zębów jest zawsze w modzie. Ale nie każdy może pochwalić się idealnym, białym uzębieniem. Kolor zębów uzależniony jest genetycznie, zęby ciemnieją pod wpływem pokarmów, używek, leków i z wiekiem.

- Na rynku jest wiele preparatów, past wybielających, płynów. Efekty są jednak słabe. Proszę powiedzieć, jak może nam pomoc stomatolog?

- Po pierwsze oczyszczając nasze zęby z osadu, to tzw. skalig i polishing oraz wykonując zabieg piaskowania zębów. Następnie możemy skorzystać z dwóch podstawowych profesjonalnych metod rozjaśniania zębów to wybielanie natychmiastowe, przeprowadzone w gabinecie przez stomatologa. Czas takiego zabiegu to około jedna godzina. Zęby pokrywane są preparatem do wybielania i naświetlane urządzeniem (acceleratorem) emitującym niebieskie światło o wysokiej częstotliwości. Kolejny zabieg to wybielanie nakładkowe. W gabinecie pacjent ma wykonane wyciski zębów, na podstawie których przygotowywane są cienkie przezroczyste nakładki w pracowni protetycznej. Pacjent otrzymuje je na następnej wizycie wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego. Stężenie preparatu jest uzależnione od wrażliwości zębów. Pacjent nosi te nakładki wraz z lekiem wybielającym zwykle w nocy przez około dwa tygodnie. Stomatolog dobiera pacjentowi najlepszą dla niego metodę, uwzględniając wrażliwość zębów, preferencje pacjenta. Koszt obu metod wybielania to około 200-600zl.

- Od czego zależą efekty wybielania?

- Od rodzaju i intensywności przebarwień, struktury zębów, koloru wyjściowego i reakcji zęba na preparat. Należy przestrzegać zaleceń po zabiegu - unikać przez kilka dni barwiących pokarmów i używek i bezwzględnie przestrzegać higieny jamy ustnej. Zabieg wybielania zębów nie jest trwały i należy powtarzać go w odstępach różnych, co jest uzależnione budową tkanki zęba, nawykami higienicznymi i dietetycznymi. Zwykle należy go powtarzać co 6 miesięcy lub co jeden rok lub co dwa lata. Działania niepożądane po wybielaniu to przejściowa nadwrażliwość i podrażnienie śluzówek jamy ustnej. Osobny temat to wybielanie pojedynczych martwych zębów. W komorze zęba lekarz umieszcza wybielająca wkładkę, którą wymienia się co kilka dni, do momentu uzyskania rozjaśnienia zęba.

- No dobrze, a czym różni się wybielanie u stomatologa od preparatów kupionych w drogeriach czy aptekach?

- Preparaty te zawierają najczęściej środki ścierne - usuwają osad i polerują powierzchnie zębów-natomiast profesjonalne wybielanie polega na prostych, kontrolowanych reakcjach chemicznych z udziałem tlenu atomowego w obrębie szkliwa i eliminowaniu przebarwień różnego typu - stosowane są preparaty najczęściej na bazie nadtlenku wodoru lub karbamidu. Zbiegi wybielania są stosowane w Polsce od kilkunastu lat, a w USA od co najmniej 50. Są to zabiegi bardzo dobrze poznane, nieszkodliwe i zaraz po botoksie jedne z najpopularniejszych.

© 2016 Gabinet Stomatologiczny lek. stom. Edyta Mikulska-Okuniewska - Słupsk
wykonanie: strony internetowe CMS: WEBPC-GROUP